Wizyta studyjna studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w Santander Global Head Office

W ramach współpracy Santander Universidades i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, grupa 20 studentów kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu oraz Zarządzania miała możliwość odbycia wizyty studyjnej w Santander Global Head Office w Boadilli del Monte.

Głównym celem wizyty było zapoznanie studentów z praktycznymi aspektami funkcjonowania największej grupy finansowej w strefie Euro, co ma przełożyć się na podniesienie ich kompetencji. Projekt realizuje cele strategiczne Santander Universidades wspierając praktyczny wymiar kształcenia akademickiego oraz wsparcia kandydatów w jak najlepszym wejściu na rynek pracy.

W trakcie dwóch dni spędzonych w Global Head Office, uczestnicy wizyty wzięli udział w serii spotkań i warsztatów realizowanych przez ekspertów banku w tym m. in.:

  • Managment by objectives within SMART methodology
  • Culture of Santander Group - Simple Personal Fair
  • Santander Universities (Entrepreneurship - creating business plans and challenging)
  • CGS visit guided
  • New technologies
  • Corporate Marketing - vision of brand and sponsorship activities of Santander Group
  • Personal branding and professional skills
  • Financial markets in face of revolution 4.0

Wizyta studyjna w Santander Global Head Office stworzyła studentom niepowtarzalną okazję poznania zasad funkcjonowania jednej z najbardziej rozpoznawalnych europejskich grup finansowych. Spotkania, w których braliśmy udział dały studentom możliwość kontaktu z praktykami bankowości specjalizującymi się w najróżniejszych obszarach tej interesującej profesji. Dodatkowo wszyscy byli pod wrażeniem samej lokalizacji Santander Global Head Office, która faktycznie zasługuje na miano Miasteczka Finansowego Santander - powiedział dr Bartosz Kabaciński, kierownik projektu.

Wizyta studyjna została realizowana w ramach projektu „Podniesienie kompetencji studentów kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu oraz Zarządzania UEP”, POWR.03.01.00-00-K239/15, r, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”.

 

Aktualności

Stypendium Santander IE-Digital DNA

news

Kandydaci mogą aplikować do programu na stronie internetowej do 30 września 2019 r. W ramach programu Digital Skills 100 osób z Argentyny, Brazylii, Chile, Chin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Polski, Portugalii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Urugwaju oraz Wielkiej...

 

Politechnika Śląska w Gliwicach dołączyła do Santander Universidades

news

Umowa o współpracy w ramach projektu Santander Universidades została podpisane w czerwca 2019 roku na Politechnice Śląskiej. Uczelnię reprezentował JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk oraz dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości dr inż. Ireneusz Jóźwiak, natomiast...