V INTERNATIONAL UNIVERSITY SMART CARD CONGRESS

W dniach 30 i 31 marca w Warszawie odbył się V International University Smart Card Congress. Spotkanie w całości jest poświęcone cyfryzacji uczelni wyższych. To najważniejsze wydarzenie realizowane w ramach programu Santander Universidades. Tym razem, po raz pierwszy, odbył się w Polsce - w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

International University Smart Card Congress to coroczne spotkanie, które Globalna Dywizja Santander Universidades organizuje od 2013 roku na największych uczelniach świata. Głównymi założeniami konferencji są wymiana doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy między środowiskiem akademickim i biznesem.

- Globalny projekt Santander Universidades pokazuje, jak wyjątkową jakość i charakter może mieć współpraca między światem biznesu i nauki. W Polsce ma to szczególne znaczenie, bo w naszym kraju cały czas istnieje ogromna potrzeba, aby wzmacniać wymianę know-how i scalać oba środowiska – powiedział Artur Sikora, Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu.

W tym roku gośćmi konferencji byli m.in. przedstawiciele z Uniwersytetów z Hiszpanii, Chile, Brazylii i Polski. Podczas prelekcji z udziałem liderów branży IT poruszane były tematy dotyczące nowych możliwości wykorzystania potencjału rewolucji technologicznej w szkolnictwie wyższym, w tym również o, zyskującym coraz większą popularność w Polsce, programie Universty Smart Card Banco Santander.

Smart Card jest częścią globalnego projektu realizowanego w ramach Santander Universidades. Obecnie wydanych zostało prawie 9,1 milionów legitymacji studenckich na 280 uczelniach z 12 krajów.

 

Aktualności

W te wakacje 11 osób z Polski jedzie na Stypendia Santander w USA

news

Zakończyliśmy nabór studentów do międzynarodowych projektów Stypendialnych Santander. Na uczestników czekają intensywne wakacyjne kursy, które mają na celu rozwój kompetencji w międzynarodowym środowisku: Santander-Yale International Experience Summer Program Georgetown Summer Workshop-Social In...