Koncert plenerowy Muzyka nocy letniej w wykonaniu Santander Orchestra i Spotkanie Rektorów Uczelni Santander Universidades

Na kampusie Politechniki Gdańskiej w czerwcową noc odbył się wyjątkowy koncert otwarty dla społeczności akademickiej, mieszkańców Gdańska oraz turystów odwiedzających region.

W pierwszej części koncertu wystąpił Santander Orchestra (http://santanderorchestra.com/) To autorski projekt edukacyjny Santander Bank Polska skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków z całej Polski. Uczestnicy nie tylko doskonalą swoje umiejętności, trenując pod okiem najlepszych tutorów i grając w orkiestrze kierowanej przez uznanych na świecie twórców, lecz zdobywają również praktyczną wiedzę o tym, jak poprowadzić swoją karierę, by odnieść sukces w świecie muzyki. Podczas koncertu w Gdańsku Santander Orchestra pod batutą Sebastiana Perłowskiego wykonała kompozycje tak znanych kompozytorów jak Wojciech Kilar, Astor Piazzolla czy Hans Zimmer. Tego dnia można było usłyszeć również przygotowane specjalnie na tę okazję przez Adama Sztabę aranżacje utworów muzyki rozrywkowej, m.in. zespołu Queen. W drugiej części koncertu zabrzmi latynoamerykańska klasyka – „Misa Criolla” Ariela Ramireza w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej i zespołu Del Ande pod dyrekcją Mariusza Mroza. Fotorelację z koncertu można znaleźć tu.

Tego samego dnia odbyło się czwarte spotkanie Rektorów Uczelni Santander Universidades. Cykliczne spotkania są cenione za integrację środowiska akademickiego i stworzenie przestrzeni do rozmów o edukacji wyższej.

Goście zostali uroczyście powitani na Politechnice Gdańskiej przez Prorektora prof. dr hab. inż. Janusza Cieślińskiego, który przedstawił historię, osiągnięcia i bieżące działania uczelni. Kolejne wystąpienia dotyczyło Studiów MBA w Politechnice Gdańskiej, poprowadzone przez dr. Pawła Ziemiańskiego. Następnie głos zabrała Anna Kaczmarek, Tribe Leader z Santander Bank Polska S.A, która poprowadziła dyskusję nad możliwościami wprowadzenia metodyki pracy Agile w administracji uczelni wyższych. Santander Bank Polska jako instytucja przechodząca obecnie transformacje na metody pracy zwinnej zaoferowała możliwość przeprowadzenia warsztatów Agile dla wybranych grup pracowników akademickich. Propozycja wzbudziła zainteresowanie oraz wstępne deklaracje współpracy na tej płaszczyźnie pomiędzy bankiem a uczelniami.

Zaangażowanie w edukację stanowi jeden z filarów realizacji strategii Responsible Banking przyjętej przez Santander Bank Polska. Szerokie spojrzenie i dobre zrozumienie potrzeb przed jakimi stoi edukacja jest kluczowym elementem podejmowania efektywnych działań.

 

Aktualności

Stypendium Santander IE-Digital DNA

news

Kandydaci mogą aplikować do programu na stronie internetowej do 30 września 2019 r. W ramach programu Digital Skills 100 osób z Argentyny, Brazylii, Chile, Chin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Polski, Portugalii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Urugwaju oraz Wielkiej...