Nie chcesz brać torebki za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu? Portfel nie mieści Ci się w kieszeni? Boisz się, że zgubisz kartę płatniczą na imprezie? Nie ma problemu – wystarczy BLIK w telefonie!

Dzięki BLIKOWI nie musisz mieć karty płatniczej, by zapłacić za zakupy lub wypłacić pieniądze z bankomatu. To wygodne rozwiązanie dostępne jest w aplikacji Santander mobile w telefonie, który zawsze masz przy sobie.

Co to jest BLIK?

BLIK to polski system płatności mobilnych. Umożliwia płacenie w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie gotówki w bankomatach oraz wykonywanie błyskawicznych przelewów na telefon. Działa w 15 bankach w Polsce - m.in. w Santander Bank Polska. W praktyce operacja BLIKIEM polega na autoryzacji transakcji za pomocą sześciocyfrowego kodu wyświetlanego w aplikacji bankowej. To łatwe i szybkie.

Dlaczego warto płacić BLIKIEM w internecie?

BLIK umożliwi Ci szybkie zapłacenie za zakupy w internecie. Wystarczy, że na stronie sklepu jako metodę płatności wybierzesz BLIK, przepiszesz kod z aplikacji banku, potwierdzisz transakcję PIN-em i… gotowe!
Płacenie BLIKIEM w sklepach internetowych można usprawnić jeszcze bardziej dzięki opcji płatności bez przepisywania kodu. Wystarczy, że podczas potwierdzania płatności w aplikacji banku zaznaczysz, że chcesz zapamiętać przeglądarkę lub sklep internetowy. Przy kolejnych zakupach kod BLIK nie będzie wymagany, a aplikacja banku poprosi Cię od razu o potwierdzenie płatności kodem PIN.

Jak płacić BLIKIEM

Możesz płacić w punktach oznaczonych logo BLIK. Aby to zrobić, wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcesz zapłacić BLIKIEM i zalogujesz się do aplikacji Santander mobile. Po kliknięciu w logo BLIK pojawi się sześciocyfrowy kod, który należy przepisać do terminalu płatniczego i zatwierdzić zielonym przyciskiem. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN w aplikacji mobilnej i gotowe!

Wypłata z bankomatu bez karty

Zdarza się, że idziesz do sklepu, w którym można płacić tylko gotówką? Nie ma problemu! Z aplikacją Santander mobile możesz ją wypłacić z bankomatu. Wystarczy, że wybierzesz opcję wypłaty BLIK, przepiszesz kod BLIK z aplikacji Santander, wpiszesz wybraną kwotę i autoryzujesz ją w aplikacji. Bankomat wypłaci gotówkę, gdy tylko potwierdzisz transakcję kodem PIN w swoim telefonie.
BLIK uratuje Cię także wtedy, gdy zabraknie pieniędzy na Twoim koncie. W tej sytuacji rodzice mogą Ci umożliwić wypłatę gotówki z ich rachunku. Przebiega ona dokładnie tak samo jak zwykła wypłata BLIK, jednak autoryzację przeprowadza zdalnie jeden z rodziców. Kod BLIK, konieczny do wpisania w bankomacie, również otrzymasz od właściciela konta.

Przelewy na telefon

Idziesz ze znajomymi do knajpy i przychodzi moment płacenia… Jak uniknąć krępującego „zrzucania się” na rachunek gotówką lub dzielenia płatności na kilka części? Zapłacić może jedna osoba, a reszta natychmiast rozlicza z nią swoją część rachunku BLIKIEM. Tu sprawdzi się przelew na telefon, a więc nie musisz już znać numeru konta. To błyskawiczny i łatwy sposób na oddanie długu – wystarczy, że odbiorca będzie w bazie powiązań BLIK. Aby ją utworzyć w aplikacji Santander mobile, wejdź w opcję „przelew na telefon” i wybierz numer do znajomego z książki kontaktów lub po prostu go wpisz. Uzupełnij kwotę przelewu, potwierdź PIN-em i gotowe!

Dla kogo BLIK

Z BLIKA w Santander mobile mogą korzystać wszyscy posiadacze kont w wieku powyżej 13 lat. Konieczne jest zainstalowanie aplikacji mobilnej banku, w której zlecasz i potwierdzasz transakcje.

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie.

 

Gdy liczy się czas. Co to jest przelew natychmiastowy?

Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków.

Czytaj dalej
 

Wszechstronne, wygodne, bezpieczne – najlepsze aplikacje mobilne banków

Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków.

Czytaj dalej
 

BLIK, czyli płatność na wyciągnięcie kciuka.

Płacisz, wypłacasz, przelewasz – od ręki, gdziekolwiek jesteś. Klik i gotowe.

Czytaj dalej
 

Jak płacić zbliżeniowo telefonem i smartwatchem?

Fizyczna karta coraz częściej ustępuje miejsca telefonom i zegarkom. Taki mobilny portfel mamy zawsze przy sobie.

Czytaj dalej
 

Jak robić zakupy przez internet?

Zakupy przez internet są bardzo wygodne - przede wszystkim jednak mają być bezpieczne. Płatności realizowane kartą płatniczą sprawiają, że bezpieczeństwo zwiększa się jeszcze bardziej.

Czytaj dalej
 

Jak założyć konto w banku przez Internet?

Szybko, sprawnie i wygodnie, bo bez wychodzenia z domu. Do otwarcia konta w banku wystarczy Ci smartfon lub laptop z kamerą oraz ważny dowód osobisty.

Czytaj dalej
 

Bo każdy ma konto w banku…

Rachunek bankowy dla dziecka staje się już standardem. Dlaczego warto założyć konto dla dziecka i jak bezpiecznie kontrolować jego finanse?

Czytaj dalej
 

5 zasad bezpiecznego bankowania

Nowoczesne usługi bankowe w Polsce są coraz bezpieczniejsze, a aż 90 proc. klientów banków uważa, że ich pieniądze są dobrze chronione. Najsłabszym ogniwem jest wciąż człowiek. Jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnej bankowości elektronicznej?

Czytaj dalej
 

Wymieniaj waluty online

Konieczność wyjazdu za granicę, spłata kredytu walutowego, a może szybkie przewalutowanie pieniędzy przekazanych przez rodzinę?

Czytaj dalej
 

Dodatkowa kieszeń w spodniach. Jak przelewy na telefon zmieniają modę

Światowe trendy coraz chętniej czerpią inspirację z rozwiązań wynikających z naturalnych postaw konsumenckich. Jedną z nich jest specjalnie zaprojektowana bezpieczna kieszeń, z której kradzież smartfona jest praktycznie niemożliwa.

Czytaj dalej
 

Konta z różnych banków w jednym miejscu

Dzięki otwartej bankowości możesz mieć dostęp do swoich kont z różnych banków w jednej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Możesz sprawdzać saldo, historię i zlecać przelewy.

Czytaj dalej
ikona poprzedni ikona następny

Wyzwanie bankowania:
Kup wygodnie obcą walutę bez wstawania z leżaka

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Wyślij przelew zanim kawa przeleje się do kubka

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Pobierz aplikacją mobilną zanim przyjedzie pizza

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Załóż nastolatkowi pierwsze konto

Oglądaj
ikona poprzedni ikona następny
X