Szybko, sprawnie i wygodnie, bo bez wychodzenia z domu. Do otwarcia konta w banku wystarczy Ci smartfon lub laptop z kamerą oraz ważny dowód osobisty.

Załatwianie spraw w banku staje się coraz prostsze. Kiedyś kolejki i długie papierowe formularze. Do tego logistyka związana z wizytą w oddziale. A dzisiaj? Konto możesz otworzyć, siedząc na ulubionej sofie. W parę minut. Wszystkie formalności uproszczone są do minimum. Nawet kurier jest niepotrzebny.

Niby to żaden problem. Raz na jakiś czas można się przecież przejść do oddziału. Chyba że jesteś matką z małym dzieckiem. Lub masz problemy z poruszaniem się. Albo po prostu do najbliższego oddziału masz kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilometrów. A może przebywasz za granicą? W czasach pandemii też raczej niewielu z nas ma ochotę na przymusowe wycieczki do oddziałów. To już nie tylko kwestia czasu, ale przede wszystkim zdrowia naszego lub naszych bliskich.

Czego potrzebujesz do założenia konta?

Aby założyć konto potrzebny Ci jest smartfon lub komputer z kamerą internetową i dowód osobisty. Do tego adres e-mail i numer telefonu kontaktowego. To wszystko, czego potrzebujesz, aby otworzyć konto w banku.

Wejdź na stronę internetową banku i wybierz konto, które Cię zainteresowało. Jeśli masz wątpliwości, telefoniczny kontakt z doradcą pomoże Ci je rozwiać.

Zanim zawrzesz umowę, przeczytaj regulamin i zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji. To bardzo ważne. Dzięki temu dowiesz się, co otrzymasz, jakie będą Twoje obowiązki i ile będzie trzeba za to wszystko zapłacić. Daj sobie czas na przeczytanie umowy.

Rozmowa wideo z doradcą

W Santander Bank Polska założenie konta jest proste. Zrobisz to podczas wideo-rozmowy z doradcą. Doradcy pracują od poniedziałku do niedzieli między godziną 8 a 20. Konto możesz założyć także w aplikacji Santander mobile. Pobierz ją ze sklepu z aplikacjami.

Wypełnij wniosek o otwarcie konta. Podaj niezbędne dane. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut. Następnie połącz się z doradcą w wideo-rozmowie i pokaż dowód do kamery – dzięki temu doradca potwierdzi Twoją tożsamość. Spytaj doradcę, jak wygląda pierwsze logowanie do konta.

W Santander Bank Polska doradca aktywuje Ci konto już w trakcie rozmowy. Dokumenty potwierdzające zawarcie umowy otrzymasz na adres e-mail.

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie.

 

Gdy liczy się czas. Co to jest przelew natychmiastowy?

Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków.

Czytaj dalej
 

Wszechstronne, wygodne, bezpieczne – najlepsze aplikacje mobilne banków

Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków.

Czytaj dalej
 

BLIK, czyli płatność na wyciągnięcie kciuka.

Płacisz, wypłacasz, przelewasz – od ręki, gdziekolwiek jesteś. Klik i gotowe.

Czytaj dalej
 

Jak płacić zbliżeniowo telefonem i smartwatchem?

Fizyczna karta coraz częściej ustępuje miejsca telefonom i zegarkom. Taki mobilny portfel mamy zawsze przy sobie.

Czytaj dalej
 

Jak robić zakupy przez internet?

Zakupy przez internet są bardzo wygodne - przede wszystkim jednak mają być bezpieczne. Płatności realizowane kartą płatniczą sprawiają, że bezpieczeństwo zwiększa się jeszcze bardziej.

Czytaj dalej
 

Bo każdy ma konto w banku…

Rachunek bankowy dla dziecka staje się już standardem. Dlaczego warto założyć konto dla dziecka i jak bezpiecznie kontrolować jego finanse?

Czytaj dalej
 

5 zasad bezpiecznego bankowania

Nowoczesne usługi bankowe w Polsce są coraz bezpieczniejsze, a aż 90 proc. klientów banków uważa, że ich pieniądze są dobrze chronione. Najsłabszym ogniwem jest wciąż człowiek. Jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnej bankowości elektronicznej?

Czytaj dalej
 

Wymieniaj waluty online

Konieczność wyjazdu za granicę, spłata kredytu walutowego, a może szybkie przewalutowanie pieniędzy przekazanych przez rodzinę?

Czytaj dalej
ikona poprzedni ikona następny

Wyzwanie bankowania:
Kup wygodnie obcą walutę bez wstawania z leżaka

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Wyślij przelew zanim kawa przeleje się do kubka

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Pobierz aplikacją mobilną zanim przyjedzie pizza

Oglądaj
ikona poprzedni ikona następny
X