Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków. Wszystko to załatwisz bez wychodzenia z domu, z każdego niemal miejsca na ziemi. Czy zatem te aplikacje bankowe są bezpieczne? Sprawdź!

W Polsce bardzo szybko rośnie liczba klientów banków określanych mianem mobile only. To osoby, które korzystają z usług finansowych wyłącznie poprzez bankowe aplikacje mobilne. Jest ich już ponad 6,5 mln i ta liczba stale rośnie. Wszystkich klientów korzystających z bankowości mobilnej jest dziś w Polsce już ponad 13 milionów! To pokazuje, że pokochaliśmy aplikacje bankowe na telefon.

Najlepsza aplikacja bankowa

Jest wiele rankingów bankowych aplikacji mobilnych - klienci, którzy telefon uznają za centrum zarządzania swoimi finansami, powinni zwracać na nie szczególną uwagę! Eksperci podkreślają, że jednym z kluczowych wskaźników jest liczba aktywnych użytkowników. Porównanie aplikacji bankowych pod tym względem odbywa się co kwartał. W ostatnim badaniu opublikowanym przez PRNews.pl, obejmującym I kwartał 2020 r., wśród 5 najlepszych znalazł się Santander Bank Polska i jego aplikacja Santander mobile.

Aplikacje bankowe – czy warto?

Dla wielu użytkowników aplikacja banku równa się kontrola, pewność i bezpieczeństwo. Dzięki licznym funkcjom aplikacji Santander mobile można mieć poczucie, że świat finansów zamknął się w telefonie. Bank powiadomi nas o nowym przelewie (powiadomienia push), pozwoli zapłacić za zakupy w sieci i zrobić przelew na telefon (BLIK). Dzięki aplikacji możemy też zapłacić zbliżeniowo telefonem (karta mobilna), a w kilku dużych miastach w Polsce także opłacać bilety komunikacji miejskiej i zapłacić za parkowanie. Gdy podróżujemy – możemy wymienić walutę, a dziecku doładować kartę do telefonu. Aplikacja w telefonie to także nowoczesna mobilna autoryzacja, dzięki której zatwierdzisz transakcje w bankowości internetowej. Wachlarz możliwości jest bardzo duży, pozostaje więc rozwiać jedyną wątpliwość – czy aplikacje bankowe na telefon są bezpieczne?

Aplikacja banku – bezpieczeństwo

W rozwijającej się niezwykle dynamicznie technologicznej stronie bankowości bardzo dużą wagę przywiązuje się do kwestii bezpieczeństwa. Najbezpieczniejsze aplikacje bankowe to te, które są dobrze chronione i regularnie aktualizowane. Wszystkie mają dwustopniowe poziomy zabezpieczeń (logowanie hasłem i rejestracja telefonu). Należy pamięta , że aplikacje mobilne banków nie przechowują poufnych danych w pamięci telefonu, a po kilku minutach bezczynności automatycznie wylogowują użytkownika z jego konta. Aby uzyskać dostęp do naszych finansów, musimy znać specjalny kod PIN, który służy do logowania lub użyć w tym celu odcisku palca (zabezpieczenia biometryczne). Korzystanie z aplikacji mobilnych banków musi być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

A może dawka nowych informacji?

Sprawdź artykuły przygotowane specjalnie dla Ciebie.

 

Gdy liczy się czas. Co to jest przelew natychmiastowy?

Sprawdzamy saldo rachunku, robimy szybki przelew, płacimy BLIKIEM, zatwierdzamy zmiany limitów i wymieniamy walutę – a to dopiero początek możliwości, jakie dają nam aplikacje mobilne banków.

Czytaj dalej
 

BLIK, czyli płatność na wyciągnięcie kciuka.

Płacisz, wypłacasz, przelewasz – od ręki, gdziekolwiek jesteś. Klik i gotowe.

Czytaj dalej
 

Jak płacić zbliżeniowo telefonem i smartwatchem?

Fizyczna karta coraz częściej ustępuje miejsca telefonom i zegarkom. Taki mobilny portfel mamy zawsze przy sobie.

Czytaj dalej
ikona poprzedni ikona następny

Wyzwanie bankowania:
Kup wygodnie obcą walutę bez wstawania z leżaka

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Wyślij przelew zanim kawa przeleje się do kubka

Oglądaj

Wyzwanie bankowania:
Pobierz aplikacją mobilną zanim przyjedzie pizza

Oglądaj
ikona poprzedni ikona następny
X